İçeriğe Yönlendir

Kasko Sigortanız Hangisi?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ömer Açay

mehmet abi benim yaptırdığım sigortaya sigorta pulu yapıştırmadılar.gerek yok dediler.euroka sigortaya cuma yaptırmıştım.bi yanlışlık olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
B.3. Zorunlu Trafik Sigortası Pulu

Sigorta şirketleri, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından bastırılan, seri numarası ile sigorta şirketinin adını ve sigorta dönemini gösteren Zorunlu Trafik Sigortası Pulunu sigortalı aracın ön camına yapıştırılmak üzere sigorta sözleşmesi ile birlikte sigortalıya vermek zorundadır.

Ha nolur.. Sigorta şirketin bilir.. Bizde önemli değil.. Kaybolunca tekrar çıktı alıp veriyoruz, pul falan da olmuyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok ya...

Polisler iyi artık.. poliçe yanında olmayınca bile sana güvenirlerse girip tramerden bakıyorlar... :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

önceki sayfalarda yazıldığı gibi axa diğer firmalara göre çıldırmış maşallah.

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

mehmet abi sana bi sorum daha olacak.ben kaskomu allianza yaptırdım.454 ytl ye.yalnız kasko muğlada yapıldığından poliçeyi kargo ile bana gönderdiler.poliçeyi incelediğimde

bedeni zararlarda şahıs başına:10000 ytl

bedeni zararlarda kaza başına :30000 ytl

maddi zararlarda kaza başına:10000 ytl ye göre kasko yapılmış.zaten kaskonun biraz ucuz olmasıda bundan dolayı herhalde.ben bu teminatları fiyat farkı vererek arttırabilir miyim?veya değiştirmeme gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ömer Bey bu bahsettiğin teminatlar İhtiyari Mali Mesuliyetler Teminatı...

Yani;

Sen birine çarpar ölümüne veya sakat kalmasına sebep olursan 10.000 lira...

Sen 2'den çok kişiye çarpar ölümüne veya sakat kalmasına sebep olursan toplam 30.000 lira

Sen bir araca veya herhangi bir 3. şahıs malına zarar verisen ve bu durumlarda da kusurluysan karşıya ödenecek maddi tazminat 10 bin lira demektir...

Trafik poliçen kişi başına 125.000 lira bedeni zarar zaten ödüyor..

Yine trafik poliçen kaza başına toplam 12,500 lira maddi zararları zaten ödüyor...

Bu teminatların üstünede kasko yukardaki teminatları veriyor..

Artırmak istersen çok cüzi rakamlarla artırabilirsin bu teminatları...

Senin poliçende seçilmiş olan teminatlar minimum teminatlardır...

15/45/15

20/60/20

30/90/30

50/150/50 şeklinde artırman mümkündür...

Mesela 10/30/10'dan 20/60/20'ye çıkmak 20 lira falan tutar veya o civardadır..

Ben 20/60/20 şeklinde seçerek yaparım genelde.. Ama anlatırım.. Çünkü seçimliktir sonuçta...

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

çok sağolun.artışı hemen yaptırabilirmiyim.yani kaskoyu yeni yaptırdım bunun üzerine düzeltme yaptırabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman

Benim sigortam AXA OYAK ,bu forum alanında başka bir yerde

yazdım.Hiç memnun değilim.Kaza yaptım.Bir hata yaptılarki Kenyadaki

sigortacılar yapmaz.

Hasan KARADUMAN

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar
(düzenlendi)

başlık konusunu başından bu yana okudum,

arabayı ocak 2008 de aldım fiyatlar yüksek olduğu için kasko yaptıramadım, bugün ray sigortayla görüşmem oldu, aracıma 25.200 değer üzerinden 725 ytl kasko yapabileceklerini söylediler, aynı firmaya internetten müracaat etmiştim, daha sonra bana döndüler birtakım bilgileri verdikten sonra 27.950 ytl değer üzerinden 945 ytl fiyat verdiler. ödemede de peşin fiyatı 8 e böldüler. gelen mail cevap (plakalı FORD FOCUS 1.6 TDCİ 4 KAPI TREND (109) model aracınız için istemiş olduğunuz fiyat teklifimiz ektedir. Poliçenizi aylık 118,12 YTL ödeyerek Garanti Bonus, Finansbank, Maximum,Fortis veya HSBC kredi kartları ile 8 eşit taksitte alabilirsiniz.)

bu duruma ne dersiniz, ray sigortayı tavsiye edermisiniz.

tarihinde Y?lmaz Ka tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar

internetten sigortam net ten teklif aldım, 1.200 ytl ve üzeri, sadece eureka 900 ytl civarı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yılmaz Bey..

Doğum tarihini girmemişsiniz.. Ama gördüğüm kadarıyla, siz orta yaşlarda, aracınız ise daha çocuk.. İlinizde pahalı bir il değil..

Fiyatlandırma yönünden şartlarınız olumlu görünüyor...

İnterneti boş verin..

Bulunduğunuz ilde şahsen sorun...

Aracı sizden başka kullanan yoksa. tek sürücü indirimi alabilirsiniz.. Belki mesleğinize göre indirim veren şirketler vardır.. Bu da büyük oranda etkiler...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar
Yılmaz Bey..

Doğum tarihini girmemişsiniz.. Ama gördüğüm kadarıyla, siz orta yaşlarda, aracınız ise daha çocuk.. İlinizde pahalı bir il değil..

Fiyatlandırma yönünden şartlarınız olumlu görünüyor...

İnterneti boş verin..

Bulunduğunuz ilde şahsen sorun...

Aracı sizden başka kullanan yoksa. tek sürücü indirimi alabilirsiniz.. Belki mesleğinize göre indirim veren şirketler vardır.. Bu da büyük oranda etkiler...

haklısınız mehmet bey, yarın nasipse birkaç sigorta acentasıyla yüz yüze görüşeceğim. forumda yazılanları okuduğum iyi oldu, en azından kısmi de olsa bilgilenmiş oldum bu konuda, teşekkürler herkese...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar

arkadaşlar arabayı aldığımdan beri kasko yaptıramamıştım, diken üstündeydim adeta, dün ray sigortadan yaptırdım, ilk kaskom bu full paket 690,00 ytl 8 taksit, ne dersiniz şirket ve fiyat uygun mu...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar
Güzel rakam... Şirket hakkında ben yorum yapmam zaten...

Hayırlı olsun...

saolun mehmet bey, türkiyede ilk beş firma içerisinde olduğu söyleniyor ray sigortanın, bir de acentalığını yapan arkadaş bana güven verdi, hayırlısı bakalım...

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Koray

Güneş sigortaya bugün poliçeyi yenilettim 404 ytl 1999 mondeo ghıa

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Aydan Tambay

Mehmet Abi!

Gecen yıl Axa oyak tan yaklaşık 1330 tl ye kasko yaptırmıştım.

Bu yıl 645 tl ye yaptılar.

Bu kadar fark olması normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi!

Gecen yıl Axa oyak tan yaklaşık 1330 tl ye kasko yaptırmıştım.

Bu yıl 645 tl ye yaptılar.

Bu kadar fark olması normal mi?

Normal değil, ama doğru...

Sen geçen yıl Axa Oyak'tan yaptırdın kaskonu, bu yıl ise Axa'dan yaptırdın.

Axa, Oyak ortaklığını bitirdikten sonra işinin 1/3'üne yakınını kaybetti..

Portföyünü tamamlayabilmek için mecburen piyasaya indi..

Rakamlar normal rakamlar değil, Allah sonlarını hayır etsin..

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Ray Sigorta...

Cazip tarafı bir sigorta döneminde 1.500 TL'ye kadar olan hasarlarda hasarsızlık indirimi bozulmuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...