İçeriğe Yönlendir

Focus II 'ye Xenon, Mercekli far ve Angel eye

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Coşkun Filiz
(düzenlendi)

Bendeki Tekno Paket farlarına Xenon kit sormuştum serviste 460 Ytl dediler sanırım KDv hariç. Markası osrammış. 4300 K dir diye umuyorum. Bilgileri yoktu. Serviste Parça danışmanı olan bir arkadaş vardı. Ataşehir Otokoç ta sanırım onlarda yokmudur fiyat verse Kelvinini söylese.

Gecekuşu sitesinde tekno paket için yapılan dönüşümü gördüm bence başarılı free form lara göre. normal forum olsaydı OEM Xenon farı alırdım Focus ST fotosundakinden ama bilmem otomatik far yükseklik ayarı çalışırmı. Bu sistem farın için değilmi bilen varmı? dışarıdan bir algılamaya gerek duyuyormu.?

nekadar merceklide olsa otomatik yükseklik ayarı olmayacak. Ama far yıkama yapılabilir sanırım. Sonuçta ST türkiyede satılıyor ve parçaları anladığım kadarıyla geliyor. Club nerden buldu fiyatları servistenmi bilmiyorum ama 800 YTL bence uygun. Neyse konuya dönicek olursam tampon aynı tampon dersek kullanım kitabında yazdığına göre far yıkamalı modelde depo büyük. Birde her cam yıkamada farları yıkamıyormuş bir algoritma ile çalışor işte ilk püskürtmede farlara püskürtüyor farlar açıksa dah sonra belli bir tekrardan sonra yine farları yıkıyor. belki pompasıda farklı olabilir sadece suyla temizlemek için basınç gerekli bence.

Birde çok canımı sıkan bir sorun var belki çözüm veya tavsiyesi ola olabilir. Ön camdaki resistanzların sol yarıdakilerinin bazıları çalışmıyor. elektirksel bir problemmidir. yoksa resistanslar camın içindenmi kopmuştur. Bilgisi olan varsa sevinirim. Kışın ön camdaki buğu yolcu tarafında saniyelerde açılıyor. Sürücü tafı aradaki boşluklar sebebiyle tam olarak açılamıyor. sorun diğer tarafta olsaynı hiç takmazdım ama gerekli olan tarafta. :((

Farları söktükten sonra fara giren soketi nasıl çıkartmak gerekeyor. Ampülleri değiştirirken maymun oldum. Bir elimde far kablo ile arabaya bağlı bir elimde ampül değiştirmeye çalışmakatan. Orasında kanırtım burasında çektim kırarım diye korktum fazla zorlamadım. Birde kablonun tümünü değiştirirler birtarafımıza girer serviste.

tarihinde Coskun Filiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Mercekli farları taktığınız zaman manuel seviye düğmesi çalışmaya devam eder, uyumlu yani.

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Yav dün servisteyken sordum xenon taktırınca garanti bozuluyormu diye farlar garantiden çıkar dedi komple far sistem garanti dışı kalır dedi o zaman siz takın dedim biz takıncada çıkar dedi anlamadım kimsenin çıkmıyor benimkimi çıkacak. :o :D:nazar::D

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

nasıl ya servis xenon far takacak garanti kapsamından çıkacak, hadi başka yere yaptırılsa anlayacağım ama bu saçmalık ozaman niye xenon takıyorlarmış sormak gerekir.

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Birde özellikle dedim sizin varsa sizden takayım yani servisin taktıgı marka varsa yok dedi bize ne getirirseniz onu takıyoruz ama garantiden çıkıyor dedi. :rtfm::soshelp: Artık ruyamda xenon takmaya başladım :D :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şükrü Güzelsu

slm pazartesi günü xenon far taktıracam yetpada 90 ytl ye arkadaş vasıtasıyla alacam 2 yıl garantili markayı bilmiyorum xenon hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim bunu heryer takabilirmi fiyatı nasıl suanki farlara göre aydınlatma farkı nasıl olur taktıran varmı

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Yaza doğru taktırırsanız daha yararlı olur kanısındayım :D Kışın Koyu renkli yollarda başınız belaya sokabilir allah korusun. Yada sis farınız varsa onlara farlasıyla iş düşecek :)

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Sizin farların yolu aydınlatma kabiliyetiniz azalacak

2. Karşıdan gelenin göz kamaşması artacak

3. Yağmurda duvar gibi su damlası göreceksiniz

4. Takılan ampuller sık sık yanacak (ampul garantiye girmez)

5. 90 ytl ye kadar ucuzladımı??? Kitler 300-40 ytl civarı idi?

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

yaz kış neyi farkedecekki anlamadım ben üç kat daha fazla ışık yaydığını duymuştum bu avantaj değilmi

valla ucuzlamış sanırım cağlar bey ben gecen ay sormuştum 220 ytl den aşagı inmediler bostancı sanayi de yetpada ucuzmuş arayada arkadaş girince 90 a indi değerme taktırmaya sizce

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal xenon sistemi ile, sonradan takılan , çakma tabir edilen xenon başka bir şey. Orjinalde Farların mekanik yapısı da değişiyor, iç ayna, mercek gibi kısımlar bambaşka. Bu arada unuttum. Xenon far varsa , far su yıkama yasal zorunluluk. Bu yüzden satışlar düşmüştür.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

mercek yok bunda ampuller ve kit takılıyo

far yıkama olmayınca farlar kirlendiği zaman aydınlatma kötümü oluyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ceza yazılıyor, aynı filmli cam gören Polis amca ne yapıyor ise, aynısını yapma hakkı var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
2. Karşıdan gelenin göz kamaşması artacak

5. 90 ytl ye kadar ucuzladımı??? Kitler 300-40 ytl civarı idi?

trafikte ben çok rahatsız oluyorum gerçekten.

90 ytl de çok ucuz gerçekten. bu fiyata kaliteli olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

bende cam filmide var zaten cezayı ikiye katlayacaklar sanırım şimdi taktırsammı yoksa vazmı geçsem kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

focus alırken auris bakmıştım eğer auris alsaydım yasakda olsa xenon hediye edeceklerdi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bildiğim kadarı ile:

1. Xenon farlı araçların martoyunda (ilk üretim müsaade belgesi) far yıkama zorunlu, zira h4-7 lere göre, far camı kirlendiğinde %70 e yakın aydınlatma kaybı oluyor ki, doğruymuş test ettim

2. Sonradan merceksiz takılan xenon da, göz kamaşmasından başka, aydınlatma değeri h4-h7 lere göre düşük çıkıyor (Türkiyenin ilk ve tek testi vardı orada okudum). Aydınlatma değerini açayım: karşısına geçip bakınca veya araca binice her yer flash çakmış gibi aydınlık oluyor ama, aydınlanması gereken yol yüzeyine düşen miktar, h4h7 lerden daha az oluyor

3. Karşıdan gelen sürücünün gözü 2. maddeden dolayı kamaşıyor ve içinden okuyor :D

4. Merceksiz çakma xenon taklidi ampullerin yaydığı kontrolsuz ışık, yağmurda, su damlalarını duvar haline getiriyor.

5. Yazın, çakma far+sis li bir Golf ile ışıklarda yan yana beklerken (Far+sisleri açıktı), benim orjinal xenon farımla yaptığım aydınlatma, hiçbir teste ihtiyaç bıraktırmayacak şekilde fark edilecek kadar fazla idi.

Hondayı da merak ettim, fırsatım olursa incelerim, sağolasın.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Kışın Yüksek K lı xenon aydınlatmayı düşürüyo , Yazın kuru olan yollarda ise parlama yaptığı için pek sıkıntı olmuyor kullanıyorum ordan biliyorum.

2 gün önce yeni basılmış asfalttan yağmur yağarken geliyordum çizgi yok kapkara yol xenon lar yalan oldu :D

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

xenon fardan soğumaya başladım şimdi sıkıntılı gibi görünüyor peki suanki farlardan fazla ısık veren normal ampul varmı bari onu taktırayım memnun değilim bu ampullerden

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
(düzenlendi)

xenon konusunda şu adrese bakın isterseniz birde.

www.geceucusu.com

tarihinde Mustafa Akarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Xenon farlı araçlar acayip canımı sıkıyor ,gözlerim kamaşıyor ,rahatsız oluyorum .Bence emniyetin bu konuda bir şeyler yapması lazım.Ben kendimce yeteri kadar saydırıyorum.Gerçekten gece yola gitmek eziyet oluyor .Her yer çakma xenon larla dolu.O aracına takan arkadaşlar bu kadarmı kötü farlarınız anlamıyorum.Ben yol boş olsa dahi kısalarla gidiyorum ve bu da bana yetiyor.Arasıra yol boşken uzun kısa yapıp yolumu fazlasıyla görüyorum. Taktıracak olan arkadaşlar bence karşıdan gelenlerin yerine kendilerini koysunlar.Aracın güzel görünmesi her şey değil. Birde yazın bile arka sisleri yakan danaları anlamıyorum , bu gece güneş gözlüğü takmaya benziyor.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
xenon fardan soğumaya başladım şimdi sıkıntılı gibi görünüyor peki suanki farlardan fazla ısık veren normal ampul varmı bari onu taktırayım memnun değilim bu ampullerden

Osram Silverstar ya da Nightbreaker ampül alın bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...