İçeriğe Yönlendir

Focus II 'ye Xenon, Mercekli far ve Angel eye

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mustafa Yiğit

xenon da mercek olması şart değil.ama ayna ışığı çok dağıtıyor.mercek olaması sürüş konforu açısından faydalı.90 ytl xenon ??? ilginç....mercekli far yaklaşık 400 ytl+xenon 90 deseniz 500 biter bu iş.adam gibi olur hemde

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Ben sonradan Çakma XENON taktıranlara HAKKIMI HELAL Etmiyorum, bütün Hayır(!) dualarım kendileriyle,

Orijinal olmayan XENON kitleri gerçekten trafikte risk oluşturuyor, XENON sahibi belki daha iyi görüyor, ancak karşıdan gelen için XENON tam bir perdeleme canavarı, onlar yüzünden kendi şeridimde önümde sağdan giden bisikletliyi, yayayı zor farkediyorum, zorunlu olarak uzun farla kontrol etmek durumundayım.

Orijinal XENON'larda Otomatik Far Seviye ayarı ve Far Yıkama Yasal zorunluluk, bir de Orijinal XENON'larda Optik tasarım vs. tamamen farklı...

Mercedes, BMW gibi araçlardaki orijinal XENON'lar beni hiç bir şekilde rahatsız etmiyor, ancak LADA'lara, Şahin'lere vb. arabalara takılan ÇAKMA XENON'lar bir o kadar rahatsızlık verici...

Dolayısıyla bulabiliyorsanız Orijinal FOCUS XENON kiti edinin yoksa vazgeçin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ağbicim yanlış kit kullanıyorlar, reflektör için D2R tipi ampul kullanılmalı, D2S tipi mercek için üretilmiş ampulle olmaz o iş, milletin gözünü oyan da o

Sen D2R mi kullandın... ?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bizim Focus'ların far ampulu H7. Bu fara nasıl D2R ampul kullanılabilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bizim Focus'ların far ampulu H7. Bu fara nasıl D2R ampul kullanılabilir?

Olmaz ya.. Siz bakmayın Fahriye...

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Xenon farlı araçlar acayip canımı sıkıyor ,gözlerim kamaşıyor ,rahatsız oluyorum .Bence emniyetin bu konuda bir şeyler yapması lazım.Ben kendimce yeteri kadar saydırıyorum.Gerçekten gece yola gitmek eziyet oluyor .Her yer çakma xenon larla dolu.O aracına takan arkadaşlar bu kadarmı kötü farlarınız anlamıyorum.Ben yol boş olsa dahi kısalarla gidiyorum ve bu da bana yetiyor.Arasıra yol boşken uzun kısa yapıp yolumu fazlasıyla görüyorum. Taktıracak olan arkadaşlar bence karşıdan gelenlerin yerine kendilerini koysunlar.Aracın güzel görünmesi her şey değil. Birde yazın bile arka sisleri yakan danaları anlamıyorum , bu gece güneş gözlüğü takmaya benziyor.

hasan bey ben sizi terbiyeye davet edeyim.çünkü bende sizin sözlerinize sizin gibi cevap verirsem çok çirkin bir durum oluşur.ben kendimce yeteri kadar saydırıyorum demişsiniz,şimdi bende şunu söyleyeyceğim bende xenon kullanıyorum hani sizin çakma dediklerinizden bu duruma cevabınızı alayım.birde yazın bile arka sisleri yakan danalar demişsiniz buradada bir cevap bekleyeceğim çünkü bunu yapan biri olarak benim aracımın o görüntüsü hoşuma gittiği için yakıyorum.bu sizi neden rahatsız eder anlamam.

dediğim gibi cevapları bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Kandır kendini kandır..

Kurallar uzun tecrübeler sonucu yazılmıştır.. Ben baktım yok demekle değişmezler..

xenon takılı bir aracın karşıdan gelenin gözünü alması diye bir kural mı var?

karşınızdakinin gözlerini rahatsız etmesi için xenon olması gerekmez bundan 5 sene önce yoktu ama far ayarı yapmayanlar karşıdan gelenleri rahatsız ediyorlardı.

yani kandırma falan yok bilinçli olalım normal 55 w ampulde olsa takılan yukarı vurduğu sürece sıkıntı çıkarır.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

lafım öncelikle hasan basri beye sonrada okuyan herkese arkadaşlar ben foruma sonradan katıldım çok eski değilim.bende sizler gibi bilgi alıp ve bilgi paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyorum.buraya kadar herşey normal ama yorum yaparken dikkat etmeliyiz burası halka açık bir forum,böylelikle bir yorum yaparken dikkatli olmalıyız.4 arkadaş oturup sohbet etmiyoruz yazılanlar herkes tarafından okunup yorumlanabiliyor.hasan basri beyin yapmış olduğu bir yorumda hakaret içeren sözler vardır bunları bir tek ben görmedim sanırım.gerçekçi olun bu memlekette sisleri yakan,xenon kullanan,makas yapan,kimse yokmu.şunu demek istiyorum ,şimdi bende sis kısmına led takan arkadaşlar olsun,abarth egsoz takan arkadaşlar olsun ne bileyim araca bana hoş gelmeyen birtakım modifikasyon yapan arkadaşlara buradan hakaretmi etmeliyim.

hasan bey doğrusu şudur ben size bilmiyorsanız öğreteyim,toplumda sizden farklı insanlar vardır herkes sizin fikrinizi onaylamaya bilir yada, tuttuğunuz takımı tutmayabilir,sizin oy verdiğiniz partiye oy vermeyebilir ama sizin bunlara hakaretle yorum yapma hakkınız yoktur.

not:lütfen kimse üstüne alınmasın ama herkesde benim gibi gerçekçi olsun arkadaşlar.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Tayfun Yeşil Bey:ilk önce kendinize gelin ,yazdığınız cümlelere dikkat edin.

Yazımda sizin algıladığınız gibi yada algılamaya çalıştığınız gibi herhangi bir terbiyesizlik yada hakaret yok.Yazıyı tekrar dan okursanız sanırım anlayacaksınız.Gerçekten de forumda yeni olduğunuz ve yazılan yazıları okumadığınız belli.Adam zevk yapacak caf caflı ampuller takıp karşıdakini rahatsız edeceğini düşünmeyecek ve ben bunu eleştirdiğimde siz yanlış yapanı savunacaksınız. Arabanıza ve arabalarımıza istediğimiz modifikasyonu ve diğer ek her türlü şeyi takabiliriz ,Ama sadece bunu kendi zevkimize göre yaparsak ve trafikteki diğer insanları düşünmezsek yaptığımız iş doğrumu olur?. Özellikle gece görüşü ile alakalı modifiye ve aksesuarların kullanıma uygun olması gerekir.Trafikte yalnız olmadığımız ve yollarında babamızdan sadece bize tahsil edilmediğini söylememe gerek yok sanırım.Ayrıca bu çirkin ve durumdan vazife çıkaran halinizi ve tavrınızı anlamak mümkün değil.Eğer siz adam gibi bir xenon uygulaması yaptırdı iseniz niye gocunuyorsunuz sizi ilgilendiren ne?Adınız geçmiş mi direk size bir hakaret yada söz söylenmiş mi.? Yok hiç biri yok.sizin böyle akıl verir gibi sözlerinize ve yazılarınıza karnım tok yazılarınızı lütfen daha nazik yazmaya çalışın .

Birde yaz aylarında dahi arka sisilerini yakan kişilere eleştiri amaçlı yazdığım sözleride üzerinize alınmışsınız .

Sahi yazın hava açıkken arkanızdan gelen araçlar sizi çok net görürken sırf güzel görünüyor diye sislerinizi yakıyorsunuz ha.

Arkadan gelen araçların sizi sisli ve yağmurlu havalarda rahat görmelerini sağlaması için yapılmış bir teknolojiyi güzel görünüyor diye yazın kullanıp arkanızdan gelen insanları rahatsız etmeyi doğru buluyorsunuz ya pess.

Doğrudur toplum hayatını paylaşan insanları tamamı aynı takımı tutmayabilir.aynı partiye oy atmayabilir, SAHİ siz bunları acımasızca eleştirdiğimi nereden çıkardınız .Siz beni tanırmısınız yada hiç konuştukmu yada bir konu üzerinde sohpet ettik mi? Ben hatırlamıyorum.Bu nedenle tanımadığınız insanlara özel bir şeyler yazarken dikkat edin her zaman bu kadar nazik olmayabilirim. Bu konuyu uzatmazsanız sanırım daha iyi olur size iyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç kimsenin, kişisel zevkleri ve kendi konforu için ortak kullanım alanlarında başkalarını rahatsız etmeye hakkı yoktur arkadaşlar..

Ben yükses ses ile müzik dinlemekten hoşlanıyorum, ama şehir içine girdiğim zana ses seviyesini sadece kendi duyacağım seviyeye getiriyorum..

Gece uzun farlarla yolculuk yapmak çok güvenli ve çok keyifli.. Ancak ben rahat ve güvenli gidiyorum diye, karşıdan gelenin durup benim geçmemi beklemesini isteyemem..

Kısa farlar için takılan xenonlar, her çeşit focus farında karşıdan geleni aşırı derecede rahatsız etmektedir..

Taktım denedin gördüm...

Taktıktan sonra başka bir araca binip kendi aracımı da başka birinin kullanmasını istedim.. Karşımdan gelen aracımın görüntüsü farların en düşük olduğu ayarda bile aracın en az 10 metre çevresindeki alanı kör ediyordu...

Bunun üstüne günlerce uğraşıp mercek taktım farlarıma..

Sonuç; Tavsiye edilen bir uygulama değildir.. Savunulacak bir tarafıda yoktur...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Zaten xenon da oldu bi apaçi işi. Gösterilen rağbet düşüyor. Etrafımda xenondan halojene dönen bir çok insan var. Bırakın isteyen istediğini yapsın.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Kartalda bile xenon varken biz kendi aramızda tartışmışız neye yarar :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Kartalda bile xenon varken biz kendi aramızda tartışmışız neye yarar :D

15mt önünü aydınlatmaktan aciz far yapısında xenon ütopik fikir yahu. Çocukken çok star wars izlemişler,ışın kılıcııı diye geziyorlar ortada. :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Angel bile var hey gidi hey :D Altında neon tüpleri sis farları ile komple bir ışın topu :)

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
birde yazın bile arka sisleri yakan danalar demişsiniz buradada bir cevap bekleyeceğim çünkü bunu yapan biri olarak benim aracımın o görüntüsü hoşuma gittiği için yakıyorum.bu sizi neden rahatsız eder anlamam.

dediğim gibi cevapları bekliyorum....

Benim de bütün lambalar yanarken aracımın görüntüsü hoşuma gidiyor. Uzun, kısa, sis allah ne vermişse yakıp karşıdan ya da arkanızdan geleyim o zaman.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Bayur

Angel eye denen mika, park ampulu gibi görev yapan, kenarında ötesinde berisinde led olan yuvarlatılmış mikadır, xenon sistemi ile hiçbir alakası yoktur, xenon gerektirmez.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

xenon takmaya gerek yok ama illaki mercekli bi far alıcam diyorsanızda size orjinalini öneririrm ben kullanıyorum gayet güzel. angel eye lerde sıkça olmasada farın içinde buharlanma ve ledlerde ara sıra sönüklükler yaşanıyor

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

İkinci el istiyosan bende var. Xenon ampul ve balastınıda veririm. Eğer düşünüyosan ÖM ile ulaş bana...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansel Yılmaz

Haftasonu gittiğim Ford yetkili servisi KAR 'da 250 TL. + Kdv'ye Xenon kiti gördüm. Kiti diyorum sadece ampul ve içeri takılan parçalar. Bana uygun geldi çünkü ben mercekli farların görünüşünü çoğumuzun aksine pek sevmiyorum, arabamın orjinal farlarının görünüşünden memnunum. Sorumlarım şunlar :

250 liralık Xenon bana ucuz geldi , markasına bakmadım acaba kaliteli midir , bir de arabamda far sileceği olmadığı için yağmur, çamurlu havalarda ne kadar sorun çıkarır?

Tavsiye verebilirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Tansel Abi çok daha uygun fiyatlara xenon var. Eğer Cenmax-Mtec gibi markalar alınmayacaksa ürünün markasının pek bir önemi yok bence. Sonuçta bunlar çin malı ve neredeyse hepsi aynı yerde üretiliyor. Son aşamada farklı marka etiketleri takıp pazara sürüyorlar. Ben 1 yıldır çin malı kullanıyorum ve gayet memnunum. Tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Tansel Yılmaz

Cen-Max iyi mi? Ben aynı yerden Cen-Max alarm taktırdım , belki xenon da Cen-maxdır. Gerçi geriye dönüp formda ilgili başlıklara baktım da , sileceksiz, orjinal olmayan xenonlar muayeneden geçemez denmiş, hele bu yeni muayene sisteminde daha da zor olur artık. Biraz kararsız kaldım yani.

İlgilenenlere teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...