İçeriğe Yönlendir

C-max Ghia armasına ışık

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Uğur Koçyiğit

Yine uzun zamandır aklımda olan ,fakat bir türlü yapamadığım belkide yapmaya üşendiğim projemi gerçekleştirdim :B)

c-max trendlerin ön sinyalinin olduğu yerde ,ghıa ların arması vardır,bu armanın içine ışık takıp karanlıkta şık bir şekilde görünmesini istiyordum,ilk önce armaları söktüm,ve 1 güzel birde kötü süprüzle karşılaştım, güzel olan elektrik tesisatı hazır çekilmiş bir tek ampulu eksikti, kötü olan ise armanın arka kısmı çok bitişikti yanı ışığı geçirmeyecek şekildeydi arkaya doğru bombe yoktu.

önce armaları bağlantı yerlerinden ayırdım,arka taraf işime yaramayacaktı çünkü bombei yoktu,trendlerin sinyallerinden aldım bir çift,tam istediğim gibi oldu, ghıa yazısının siyah olan yazılarının içindeki stickerları söküp,yazının içini oymaya başladım,gayet yorucu ama bir o kadar da zevkli bir işlem,güzelce oyup çapakları temizledikten sonra,yazının iç kısmına sert şeffaf plastik kesip yapıştırdım ki,içine su vs girmesin,sonra arka tarafa aldığım sinyallerin arka bölümünü yapıştırdım,

sonuçta bence gayet güzel ve şık bir şey oldu,şimdilik sinyal olarak yanıyor,1-2 gün içinde parklara bağlarım,içine mavi ışık takınca daha şık oluyor,gerisi biraz da zevke kalmış,sarı.mavi,beyaz,kırmızı herhangi bir renk ampul takılbilir

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Teşekkürler arkadaşlar,beğenmeniz beni de mutlu etti, şimdilik renge karar veremedim,galiba hepsini teker teker denemem gerekecek.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Uğurum canım benim, güzel bir fikir. güzel de uygulanmış, güle güle kullan..

sen yakında tahtadan kayık yapmaya başlayacaksın. tohtur korkuyorum :B)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Süper olmuş...

Ben turuncu derim, mavi çok ayağa düştü...

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Uğur gelişme var sende yahu. Modifiyeyi artık kendin yapıyorsun . Eline sağlık güzel olmuş. Güle güle kullan. ama Mertol bir konuda haklı gerçekten ilk o söyledi böyle bir fikri :B) Şahidim. Hatta biliyorsun ilk beyaz lamba olayınıda o çıkarmıştı. Bunu düşünürken Erdem'de şahit bu fikri söylemişti. Ama olsun aramaızda senin benim yok öyle değilmi :blink:

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Turgay ım plus ım,armayıo çıkartmak basit,armanın bir kenarından biraz kastırarak kaldır fazla zorlamadan çıkarırsın,yapmaya karar verdiysen çıkartırken dibi kırılsada sorun değil, (merak etme kırılmaz) zaten dibini değiştireceksin,trendlerin yan sinyallerini alıp arkasını bunlar için kullanacaksın,ghıa yazısının içini, oyabileceğin bir alet bulman lazım,bunun için praktikerden gravür setimiydi adı neydi o aletten aldım,fiyatı gayet uygun 30ytl, sonrada bir çok işime yarayacak zaten

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 7 yıl sonra...
Emin Çakıcı

Yine uzun zamandır aklımda olan ,fakat bir türlü yapamadığım belkide yapmaya üşendiğim projemi gerçekleştirdim :B) c-max trendlerin ön sinyalinin olduğu yerde ,ghıa ların arması vardır,bu armanın içine ışık takıp karanlıkta şık bir şekilde görünmesini istiyordum,ilk önce armaları söktüm,ve 1 güzel birde kötü süprüzle karşılaştım, güzel olan elektrik tesisatı hazır çekilmiş bir tek ampulu eksikti, kötü olan ise armanın arka kısmı çok bitişikti yanı ışığı geçirmeyecek şekildeydi arkaya doğru bombe yoktu.önce armaları bağlantı yerlerinden ayırdım,arka taraf işime yaramayacaktı çünkü bombei yoktu,trendlerin sinyallerinden aldım bir çift,tam istediğim gibi oldu, ghıa yazısının siyah olan yazılarının içindeki stickerları söküp,yazının içini oymaya başladım,gayet yorucu ama bir o kadar da zevkli bir işlem,güzelce oyup çapakları temizledikten sonra,yazının iç kısmına sert şeffaf plastik kesip yapıştırdım ki,içine su vs girmesin,sonra arka tarafa aldığım sinyallerin arka bölümünü yapıştırdım,sonuçta bence gayet güzel ve şık bir şey oldu,şimdilik sinyal olarak yanıyor,1-2 gün içinde parklara bağlarım,içine mavi ışık takınca daha şık oluyor,gerisi biraz da zevke kalmış,sarı.mavi,beyaz,kırmızı herhangi bir renk ampul takılbilir

Merhaba bu uygulamayı yaptıktan sonra parklara nasıl bağladınız teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...