İçeriğe Yönlendir

Sinyaller

V.Ceyhun Emir

Recommended Posts

Rıdvan Kocabaş
Bende eski focus 2005 collection var, bende var bu ozellik, ve ozellikle serit degistirirken cok kullanıslı oluyor, 2005 ten itibaren bu ozellik eklenmis diye duymustum ama tam emin degilim, yeni focuslara has bir ozellik degil.

2004 Collection aracımda var daha önce ki 2004 comfort aracımda da vardı :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı
nası olmaz yaa. allah allah..

eniştemin 2004 focusta var.

hemde normal . sadece celik jant sis ve abs var. gia falanda değil.

4 cam otomatik uzakttan kumanda camları kapatma falan deişik şeyler var orginalinde..

katılıyorum. Bende 2004 focus comfort var. Bende var bu özellik. 2005 de olmaması ilginç geldi bana.

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman

Bende de bu özelliğin olduğunu farkettim dün :D

Forumları okumanın faydası işte :D Tabii biraz zaman ayırıp kullanıcı kitabını da okusaydım o da olurmuş :D

Murphy'nin meşhur yasalarından biridir : If everything else fails, read the instructions (yaklaşık çeviri=herşeyi denediysen, son olarak bir de kullanım kılavuzunu okumayı dene)

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Konu sinyal olunca yeni konu açmayayım dedim.Eğer açılması gerekiyorsa ilgililer taşıyabilir.

Benim arabada(2008 mondeo 1,6 titanıum) dün akşam tesadüfen şöyle bir özellik keşfettim.Kontağı kapatıp araçtan inerken elim yanlışlıkla sinyal koluna değdi.Sinyal kolu sağ sinyali çalıştıracak şekilde yukarı çıkınca arabanın sağ tarafında dışarıdaki bütün ışıklar(sağ ön park ışığı,sağ sainyal,sağ ayna altındaki aydınlatma ve sağ arka park ışığı )direkt yanmaya başladı.aynı şey kolu sol sinyal vermeye getirincede sol tarafta oldu.Bu sefer sağ taraf kapandı sol taraftaki ışıklar yandı.Acaba neden böyle bir özellik konmuş olabilir.Gerçi bu özellikmidir,onuda bilmiyorum.Yorumları olan varsa bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Almanya'da dolayısı ile Alman araçlarında var olan bir uygulama.

Almanya'da yeterli sokak aydınlatmasının olmadığı yerlerde park lambalarının tek taraflı olarak (sokak/cadde tarafı) yanık bırakılması talep edilir (kanun değil ama öneri).

Bu amaçla cadde tarafına sinyal vererek park lambalarını tek taraflı olarak yakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Konu sinyal olunca yeni konu açmayayım dedim.Eğer açılması gerekiyorsa ilgililer taşıyabilir.

Benim arabada(2008 mondeo 1,6 titanıum) dün akşam tesadüfen şöyle bir özellik keşfettim.Kontağı kapatıp araçtan inerken elim yanlışlıkla sinyal koluna değdi.Sinyal kolu sağ sinyali çalıştıracak şekilde yukarı çıkınca arabanın sağ tarafında dışarıdaki bütün ışıklar(sağ ön park ışığı,sağ sainyal,sağ ayna altındaki aydınlatma ve sağ arka park ışığı )direkt yanmaya başladı.aynı şey kolu sol sinyal vermeye getirincede sol tarafta oldu.Bu sefer sağ taraf kapandı sol taraftaki ışıklar yandı.Acaba neden böyle bir özellik konmuş olabilir.Gerçi bu özellikmidir,onuda bilmiyorum.Yorumları olan varsa bekliyorum.

Benim mondeoda da parkları sağ ve sol olmak üzere ayrı ayrı yakabilme olanağı tanımışlar..

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Aynı şeyden bahsediyoruz Mehmet bey.Bende yanabilecek bütün lambalar yanıyor,muhtemelen sende de başka lamba olsaydı onlarda yanacaktı.Cem bey'in dediği gibi farkedilmeyi artırmak için yapılmıştır ama diğer arabalarımda yoktu ve onlarında markası sonuçta ford.Belkide ben rastlamadım diyeceğim ama olsaydı herhalde farkederdim.Ne bileyim,şimdiye kadar hiç kullanılmamış bir özellik.Bundan sonra kullanılırmı bilmem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vectralarda da gördüm ben bunu.. Hatta Passatlarda.. Güzel bir özellik.. Ama benim kullanmaya ihtiyaç duyduğum durumlar pek oluşmuyor...

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
Benim mondeoda da parkları sağ ve sol olmak üzere ayrı ayrı yakabilme olanağı tanımışlar..
Vectralarda da gördüm ben bunu.. Hatta Passatlarda.. Güzel bir özellik.. Ama benim kullanmaya ihtiyaç duyduğum durumlar pek oluşmuyor...

Bellimi olur.Gün olur kullanılır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...