İçeriğe Yönlendir

Dizel Motorlar İçin Yakıt Katkısı ve Kullanım Sonrası İzlenimler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Deniz Baydar

Arkadaşlar aracımda son zamanlarda rolantide bir titreklik oluştuğunu yazmıştım.

Bunla beraber birde yeni bir sorun çıktı.Düşük devirlerde ayağımı gaza ilk bastığım anda, araç kendini öne atarak vurma yapıyor.

Bu arada düşük devir dediğim, 1500 2000 devir arasında.Daha yüksek devirlerde ne kadar ayağımı gazdan çekip basssamda bunu yapmıyor.Ama normal bir sürüşte gerçekten çok can sıkıyor.

Sizce sebebi ne olabilir ? Bu rolantideki titreklikle alakalı ortak bir sorun olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar aracımda son zamanlarda rolantide bir titreklik oluştuğunu yazmıştım.

Bunla beraber birde yeni bir sorun çıktı.Düşük devirlerde ayağımı gaza ilk bastığım anda, araç kendini öne atarak vurma yapıyor.

Bu arada düşük devir dediğim, 1500 2000 devir arasında.Daha yüksek devirlerde ne kadar ayağımı gazdan çekip basssamda bunu yapmıyor.Ama normal bir sürüşte gerçekten çok can sıkıyor.

Sizce sebebi ne olabilir ? Bu rolantideki titreklikle alakalı ortak bir sorun olabilir mi ? 

Tek konudan devam edelim Deniz bey.

Yorum bağlantısı

MK2 El kitabında yakıt deposuna kurşunsuz benzinden başka benzin kullanmayınız/kesinlikle katkı maddesi kullanmayınız yazıyor. Araçta düzelme psikolojik olabilir. Saygılar. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muray Altay
(düzenlendi)
Araç 180.000 kmde. Şimdi bunu alsam katkisi olur mu? Alıpta deneyen memnun kalan var mı?

Ayrica aracimı götürüp pompaciya enjektörleri turboyu temizletsem araca katkisi olir mu

tarihinde Muray Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Araç 180.000 kmde. Şimdi bunu alsam katkisi olur mu? Alıpta deneyen memnun kalan var mı?

Ayrica aracimı götürüp pompaciya enjektörleri turboyu temizletsem araca katkisi olir mu

Ben hiç kullanmadım..dolayısıyla etkilerini de bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2003 tdcı fıestam 153000km de nasıl bır katkı kulanmalıyım?

Wurth-Tunap-Berner   :)

İşe yaramaz, işe yarayını makine ile yapılan CC dir (bu ürünü baktılar Wurth aldı gidiyor araya girelim siye yaptırlar :D ) ama Alamanlar daha iyi çıktı, depoya konan arıyorsan şunlar hariç alma, Wurth-Tunap-Berner...

arkadaşlar benim c-max a totalden mazot alırken "bor" marka mazot katkısı attırdım.pompacı faydası olur dedi.benimde konu hakkında hiçbir bilgim yoktu..denize düşmüş sarılacak yılan arıyordum.(çekiş problemi ve siyah duman problemi yaşıyordum.bunun için her çareye başvuruyordum.)..ama maalesef hiç faydasını gömedim aksine zaratını gördüm...ara. iyice çekişten düştü.hatta hiç çekişi yok diyebilirim.ustaya götürdük enjektörler problemli onlara baktırmak lazım dedi...yani kaş yapalım derken göz çıkardık...ben kesinlikle tavsiye etmiiyorum...

bor vs ne yağa ne depoya atılmaz, atılacak olan şöyle olur, motor rektefe istemektedir güç gitmiş yağ yakmakta, sende para yok ve bir süre daha dayansın dersen o zaman YAĞ a atarsın idare eder, sağlam motora atarsan tersi olur, kısaca bilmediğin şeyleri sakın kullanma, bor mor alayıda hikayedir bu arada...

Senin enjektörler zaten gitmiş, tamiri gerekli, tüm katkılar vs. alayı temizleme koruma özelliklidir, asla tamir etmez, buda kuraldır, aklında bulunsun, biz korumak için kullanıyoruz, ama eninde sonunda performans düşecek, bu durumda tamir-değişim yoluna gitmekten başka çare yok ne yazıkki...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Berner Enjektör Temizleyici

isim vermem genelde ama zaten yayınlayıcı berner ismini vermiş bu hatalı sunuma.

Üretenin verdiği ad enjektör sökücü/gevşetici. Yotuba yükleyen ise enjektör temizleyici diyerek hatalı anlatım yapmış.

İyi yönetilen firmalarda böyle teknik hatalar olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

isim vermem genelde ama zaten yayınlayıcı berner ismini vermiş bu hatalı sunuma.

Üretenin verdiği ad enjektör sökücü/gevşetici. Yotuba yükleyen ise enjektör temizleyici diyerek hatalı anlatım yapmış.

İyi yönetilen firmalarda böyle teknik hatalar olmaz.

Evet abi çok saçma bir tanımlama olmuş. Enjektör temizleyici diye enjektör sökmeye yardımcı sprey tanıtılmış.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fzt Mehmet Çakır

İstinye Otokoç yetkili servisinde TUNAP ın broşürlerini görünce, yetkiliye aracın kılavuzunda hiçbir şekilde motor veya yakıt katkısı kullanmanız tavsiye edilmez yazıyor dedim. Fakat bu ürünü Ford'un tavsiye ettiğini söyledi. Biraz araştırma yaptım, Almanya'da Volkswagen servislerinde de kullanılıyormuş. Bu arada serviste tanesi 120 TL'ye satılıyordu, gittigidiyor.com da ikili paket 74 TL. Direk Türkiye distribütörü tarafından satılıyor. 15 bin km önce serviste carbon clean yaptırdığım için bir etkisini hissetmedim. DPF temizliği için de yakıt katkısı mevcut.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mf-983-dizel-etken-madde-bakim-paketi-200109248

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Link çalışmıyor sanırım Mehmet bey.

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Soysal

Berner i alabileceğimiz bir online site varmıdır?

Berner sadece firmalara satış yapıyor web adresi:

http://shop.berner.eu/berner/tr/start

onun dışında n11, sanal pazar vb. sitelerde de satılabiliyor bakmak lazım ama daha pahalı olabilir tabi.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Günal Özdoğan

şimdi kullanalım mı kullanmayalım mı dizel enjektör temizleyici katkılarını? :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstinye Otokoç yetkili servisinde TUNAP ın broşürlerini görünce, yetkiliye aracın kılavuzunda hiçbir şekilde motor veya yakıt katkısı kullanmanız tavsiye edilmez yazıyor dedim. Fakat bu ürünü Ford'un tavsiye ettiğini söyledi. Biraz araştırma yaptım, Almanya'da Volkswagen servislerinde de kullanılıyormuş. Bu arada serviste tanesi 120 TL'ye satılıyordu, gittigidiyor.com da ikili paket 74 TL. Direk Türkiye distribütörü tarafından satılıyor. 15 bin km önce serviste carbon clean yaptırdığım için bir etkisini hissetmedim. DPF temizliği için de yakıt katkısı mevcut.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mf-983-dizel-etken-madde-bakim-paketi-200109248

o tavsiye.. ticari tavsiye oluyor...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Öngür

Merhaba arkadaşlar;

Mazot Katkısı Ne Aralıklarla Kullanılmalı ?

ve bu alanda en iyi marka würth müdür ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anladım, günümüzde o kadar kötü yakıt kalmadı artık.

Bu tip ürünler enjektörleri temizlemez, zaten yakıtın çıktığı delikler olası pis yakıt ile tıkandı ise bir kaç saniyede ölüyorlar. Yanma odasına yakıttan daha yüksek kaloriye sahip katkı konularak oda ısısı yükseltilip kurum temizliği yapılmış oluyor. Aşağıda yazdığımı uygularsanız daha sağlıklı olur.

Katkı yerine 3-5 dakika günlük devirli kullanım daha iyi temizlik yapar motora. Yanma odası ve egzos hattında olan kurumlar temizlenir yüksek devir ve ısı ile.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Katkı bence çok gerekli değil, şehir efsanesi oldu bu iş..

BAna kalırsa carbon clean en sağlamı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir ilave daha;

Katkı koymak isteyen istasyonlara hep sorarım. Yakıtınız kötümü ki tavsiye ediyorsunuz ? ellerindeki katkıyı saklamalarına ve kem küm etmelerine bayılıyorum :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Würth'ün katkısı her 10.000 km'de tavsiye ediliyor kullanıcılar tarafından. Bu katkı konusunda çok çeşitli düsünceler ve görüşler var. İnceleyip kararı sız verin ama bilindik marka kullanın.

Yorum bağlantısı

Dizellerde hergün kısa mesafede düşük devirli kullanmak buna neden oluyor sanırım, motor motorini tam olarak yakamıyor başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dizellerde hergün kısa mesafede düşük devirli kullanmak buna neden oluyor sanırım, motor motorini tam olarak yakamıyor başıma gelmişti.

Dizel aracım var alt devirde nasılsa yürüyor deyip 1500-2500 devirde kullanıp, ekonomi yapayım derken motoru katlediyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...