İçeriğe Yönlendir

Dizel Motorlar İçin Yakıt Katkısı ve Kullanım Sonrası İzlenimler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Dizel aracım var alt devirde nasılsa yürüyor deyip 1500-2500 devirde kullanıp, ekonomi yapayım derken motoru katlediyoruz

öyle valla abi torku bunu yürütüyor nasıl olsa diyip bir anda kendimi 3.viteste buluyorum neyse acısını çıkartırım ilerde

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Dizel aracım var alt devirde nasılsa yürüyor deyip 1500-2500 devirde kullanıp, ekonomi yapayım derken motoru katlediyoruz

1500-2500 rölanti devri değil mi , mazotlularda önemli bir devir herhalde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Arkadaşlar dizelleri yüksek devir kullanın diyorsunuz ama şimdi ben yüksek devire çıktığımda ya önüm tıkanıyor ya da  yol bitiyor. Malum istanbul trafiği, çoğu zaman gaza bastıktan sonra ayağımı gazdan bırakarak ilerlemek zorunda kalıyorum. Benzinliye binsek ayrı dert, dizele binsek ayrı dert. En iyisi şu elektrikli arabalar yaygınlaşsa da rahatlasak  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Arkadaşlar dizelleri yüksek devir kullanın diyorsunuz ama şimdi ben yüksek devire çıktığımda ya önüm tıkanıyor ya da yol bitiyor. Malum istanbul trafiği, çoğu zaman gaza bastıktan sonra ayağımı gazdan bırakarak ilerlemek zorunda kalıyorum. Benzinliye binsek ayrı dert, dizele binsek ayrı dert. En iyisi şu elektrikli arabalar yaygınlaşsa da rahatlasak :biggrin:

Yüksek devir derken yüksek hızdan bahsedilmiyor. Mesela; 100 km/h 5.vites yerine belli bir süre 4. Viteste gitmek gibi. Ya da 60 km/h 2. Vitesde gitmek gibi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Katkı yerine 3-5 dakika günlük devirli kullanım daha iyi temizlik yapar motora. Yanma odası ve egzos hattında olan kurumlar temizlenir yüksek devir ve ısı ile.

otamatık fites zeeengin arabalarında nasıl olacak?

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Heralde manuele çekip vites yükseltmeden asılmak gaza

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurum yapan motör sökülüp yeni motör konulacak

Heralde manuele çekip vites yükseltmeden asılmak gaza

zenginlerle fazla muhatap olma, bırak bilmesin yesin motörü

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Liqui Moly yakıt katkısını araştırmanızı öneririm arkadaşlar şuan ülkemizde würth kadar tanınmıyor ama würth den daha etkili olduğu söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiçbir kimyasal ürün satıcısı araçta neler yaptığı hakkında rapor vermiyor katkıları ile ilgili. Enjektör temizler, e ispatı nerde

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bu tür konuları çok gördüm okudum. Kimisi kullandım araba sınıf atladı ferrari oldu diyor. Kimisi değişen bisey yok diyor. Kimisi de motoru elime aldım diyor. Muallakta kalan bir konu. Ben garanticiyim. Bakımlarını zamanından önce yaptırır , mazotu bildiğim yerden alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ubeyd Bayar

Arkadaşlar bir çok forumda araştırdım. Würt enjektör temizleyici tavsiye edermisiniz. Eminim burdada vardır konusu vardır.Çok araştırdım kafam karıştı. Araştırmalarımın %70 olumlu bakıyo %20 si sıkıntı yaşamış %10 kesinlikle para tuzağı diyor. Bende bu bayram 2600 km yol yapıcam. Aracım bu zamana kadar Carbon temizliği yapılmadı. Birkez kullandım oda 200 km yol yaptm , değişik bir markaydı,  ama oda fayda ettimi etmedimi bilmiyorum hiç bişey hissetmedim. En son 81 binde kullandım şimdi 90 binde. Şimdi würtü denicem. Tavsiye edermisiniz

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar bir çok forumda araştırdım. Würt enjektör temizleyici tavsiye edermisiniz. Eminim burdada vardır konusu vardır.Çok araştırdım kafam karıştı. Araştırmalarımın %70 olumlu bakıyo %20 si sıkıntı yaşamış %10 kesinlikle para tuzağı diyor. Bende bu bayram 2600 km yol yapıcam. Aracım bu zamana kadar Carbon temizliği yapılmadı. Birkez kullandım oda 200 km yol yaptm , değişik bir markaydı,  ama oda fayda ettimi etmedimi bilmiyorum hiç bişey hissetmedim. En son 81 binde kullandım şimdi 90 binde. Şimdi würtü denicem. Tavsiye edermisiniz

Buradan devam edebilirsiniz.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

wurth kullan geç, sıkıntı olmaz :)

depoya katılanda risk var demelerine bakma, pompaya direk bağlananda da risk var, heleki 150 bin km kullanılmış ve hiç bu tür şeyler kullanılmamışsa....

wurthü dolu depoya atıp kullan, düşük dozaşta yavaş yavaş iş görsün...

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Berner Enjektör Temizleyici

bu sprey  kullanılarak ısıtma bujisi sökmek çok kolay olur o zaman? 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Öngür

Merhaba 

47 Bindeki araca mazot katkısı kullanmalımıyım ?

Benden önceki sahibi malesef ne düzgün yağ kullanmış ne zamanında bakım yaptırmış bakımdan sonra araç kendine geldi ,(yağ.y.filtresi m.filtresi h.filtresi polen fitlresi değişti ) mazotu bile belirli yerden almamış nerden olursa oradan almış.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aracınız hayırlı olsun öncelikle.

Bundan sonraki yağ değişimini normalden önce yapıp sonrasında normal zamanında yaparsanız kafanız rahat olur. Mazot katkısı çok önerilmemekle birlikte çok istiyorsanız bir depoya würth koyabilirsiniz. Veya bir süre katkılı mazot kullanın. Örneğin shellin nitro+ gibi. Zaten devirli kullanılmışsa sorun da yoktur.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Gerek yok , carbon clean yaptırın. 

Aracınızın kilometresi yükselmeden yaptırın ki , daha iyi sonuçlar alın. Yakıt katkıları bahsedildiği kadar faydalı değiller maalesef. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Km yükselmeden carbon clean yaptırın katkılar aracı daha kötü hale getirebiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Katkıların bir faydası olmuyor, sisteme direk müdahale eden teknikler gerekiyor, karbon kılin gibi.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

CC ile ilgili hala net bir yorum yok olumlu yada olumsuz olarak:)  bence bir süre devirli kullanın aracı katkısız

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Murat bey iyi günler.

Benim önerim würtün motor yagı degişimi öncesi temizlik kimyasalını ve mazot katkisini kullanmanız ocaktır. 300000km deki 2006 model rangerımda muhteşem bir sonuç verdi. 10.5lt ortalama tuketim degeri 9lt kadar geriledi. Orjinal motor yagı ve filitre degişimleri ile.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CC ile ilgili hala net bir yorum yok olumlu yada olumsuz olarak:)  bence bir süre devirli kullanın aracı katkısız

carbon clean markası takip edilebilir laboratuvar testi olan tek üründür piyasadaki

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...