İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - İlk çalıştırma (marş) Sorunları

Ali Yaşar

Recommended Posts

Serkan Toker
teşekkürler yaşar bey ve çağlar bey.aküyü kontrol ettirdim.akü mefta.hemen yenisini aldım.çok şaşırdığım olay ise halen orjinal akü ile bu zamana kadar dayanmış olması.yalnız halen otomatik camlar otomatik açılıyor ama kapanmıyor.2 gün önce kendiliğinden düzeldi.tekrar bozuldu.tekrar beklersem kendiliğinden düzelir mi

Programlamanız gerekiyor olabilir. Cam düğmelerine camlar kapandıktan sonra basmaya devam edin, belki biliyorsunuz ama 5 sn. kadar geçince programlanmış olacaktır.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Ne güzel konu varmış burada yahu? :) Benim araba çalışmadı dün. Marş motoru akü yokmuş gibi davranıyordu ama akü daha 4-5 aylık ve sağlam şekilde şarj oluyor. Yolda kalınca marş motorunun üzerine iki-üç tıkladık mecburen. Araba çalıştı. Dedik kömürlerden olsa gerek. Ama hiç dönme,sıyırma sesi yok. Sadece "tık" vardı. Bugün sabah söktürdüm marş motorunu,içi açıldı,kömürler ve kollektör sağlam dendi. Ee geriye ne kaldı deyince,otomatiği bozulmuştur dediler. Onu değiştirdik,Bosch'un BMW için ürettiği bi parçaymış. Sorun halloldu gibi ama olmadık yerde yine çalışmamasından korkmuyor değilim. Çünkü rastgele bir çözüm oldu gibi geliyor bana.

Başka bir yerlerden olabilir mi acaba? Misal elektrik tablasının arkasındaki ana sigortalardan vs?

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Kayıkçı

teşekkürler serkan bey.camlar düzeldi.focuslar öyle bir derya ki her yerinden bir özellik bir güzellik fışkırıyor.yeni yeni keşfediyorum. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nuri Güngör

2004 model yeni kasa opel astra aracımızda sabahları ilk marşta araba çalışmıyor mecbur kapatıp yeniden çalıştırıyoruz ikincisinde ise sorun olmadan çalısıyor gün içinde çalıştırmalarda ise herhangi bir problem olmadan rahatça ilk seferde araç çalısıyor sorun ne olabilir acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontağı aç bekle kapat, aç bekle kapat, aç bekle marşa bas.. düzgün çalışırsa benzin pompan bozuk...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Kontağı aç bekle kapat, aç bekle kapat, aç bekle marşa bas.. düzgün çalışırsa benzin pompan bozuk...

abi belli bir bekleme süresi var mı 3-5 sn gibi

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Emmi aynı konu burda sıcakken bende hemen anlatayım.herkesle aynı sorun gerçi ama konuyu baştan sona okudum kesin bi sonuç çıkmamış.2 hafta önce lpg filtrelerini değiştirdim.Lpg ayarı da yapıldı.hatta usta sordu yakıtı nasıl diye, dedim biraz arttı son zamanlarda.sanırım gazın ayarını biraz kıstı.arabanın çekişi sanki biraz azaldı ama tüketimi çok düştü.ancak bu bakımı yaptırdıktan 2-3 gün sonra sabahları sadece ilk çalıştırmada çalışır gibi yapıp stop ediyor.ikinci seferde tık diye çalışıyor.lpg ayarından diye düşünmek istiyorum ama ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor.bu sorun birçok kişide var ama kesin bi çözüm bulundumu forumumuzca?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
2004 model yeni kasa opel astra aracımızda sabahları ilk marşta araba çalışmıyor mecbur kapatıp yeniden çalıştırıyoruz ikincisinde ise sorun olmadan çalısıyor gün içinde çalıştırmalarda ise herhangi bir problem olmadan rahatça ilk seferde araç çalısıyor sorun ne olabilir acaba

benzin pompası arızalı

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Emmi aynı konu burda sıcakken bende hemen anlatayım.herkesle aynı sorun gerçi ama konuyu baştan sona okudum kesin bi sonuç çıkmamış.2 hafta önce lpg filtrelerini değiştirdim.Lpg ayarı da yapıldı.hatta usta sordu yakıtı nasıl diye, dedim biraz arttı son zamanlarda.sanırım gazın ayarını biraz kıstı.arabanın çekişi sanki biraz azaldı ama tüketimi çok düştü.ancak bu bakımı yaptırdıktan 2-3 gün sonra sabahları sadece ilk çalıştırmada çalışır gibi yapıp stop ediyor.ikinci seferde tık diye çalışıyor.lpg ayarından diye düşünmek istiyorum ama ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor.bu sorun birçok kişide var ama kesin bi çözüm bulundumu forumumuzca?

peki ya benim sorunum :D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
benzin pompası arızalı

peki neden vermiş olabilir bu arızayı araba 94000 de 67000 beri LPG li depoyu ceyrek deponun altına hiç düşürmedik belirli bir ömrü var mıdır benzin pompalarının son olarak hemen yarın gidip değiştireyim mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sabahları sadece ilk çalıştırmada çalışır gibi yapıp stop ediyor.ikinci seferde tık diye çalışıyor.lpg ayarından diye düşünmek istiyorum ama ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor.bu sorun birçok kişide var ama kesin bi çözüm bulundumu forumumuzca?

Ya çalışsa ya çalışmasaydı... Seninki zormuş :D

Seninki de benzin pompası olabilir..

Kalibrasyondan şüpheleniyorsan, kutup başını sök, sonra benzinle kullan biraz ve ertesi sabah dene..

peki neden vermiş olabilir bu arızayı araba 94000 de 67000 beri LPG li depoyu ceyrek deponun altına hiç düşürmedik belirli bir ömrü var mıdır benzin pompalarının son olarak hemen yarın gidip değiştireyim mi

Bence lpg ile falan alakası yok.. Bozuluyor genelde Nuri..

Tatildeyim, aynı sitede bir almancı var.. Ben balkondayım, Almancı marşa bastı, espas çalışmadı...

Başladı söylenmeye bu Türkiyenin benzinleri hep böylede temiz benzin yokta.. söylenip duruyor..

Uzattım kafayı, aç kontağı dedim.. açtı bekledi kapattırdım.. aç tekrar dedim.. açtı.. beklettim, bas şimdi marşa dedim.. Bastı çalıştı...

Türkiye'nin benzinine laf etme git benzin pompanı değiştir yoksa Bulgaristanda kalırsın dedim..

Suratı kırk karış oldu :p

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
(düzenlendi)
:D:p:) tarihinde Bahtiyar Aydo?du tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

valla emmi tam ifade edebilmek çok kıvrandım herhalde :D kalibrasyondan şüpheleniyorum çünkü lpg bakımı ve ayarından hemen sonra ortaya çoktı bu sorun.Birde kutup başını sök derken nasıl olcak o iş.çalıştırdıktan sonra söküp sonra da sökülü olarak mı bineyim.hiç sökmedim o yüzden sordum

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bence lpg ile falan alakası yok.. Bozuluyor genelde Nuri..

Tatildeyim, aynı sitede bir almancı var.. Ben balkondayım, Almancı marşa bastı, espas çalışmadı...

Başladı söylenmeye bu Türkiyenin benzinleri hep böylede temiz benzin yokta.. söylenip duruyor..

Uzattım kafayı, aç kontağı dedim.. açtı bekledi kapattırdım.. aç tekrar dedim.. açtı.. beklettim, bas şimdi marşa dedim.. Bastı çalıştı...

Türkiye'nin benzinine laf etme git benzin pompanı değiştir yoksa Bulgaristanda kalırsın dedim..

Suratı kırk karış oldu :superman:

adamı espasa paspas etmiş emmi :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vural Kurt

Benimkide aynıları yapmaya başladı.Marşı zor alıyor.Daha uzun süre marş istiyor.Şunu da ekleyeyim her zaman benzin aldığım yerden almadım farklı bi yerden aldıktan sonra olmaya başladı.Acaba benzinden olabilir?

Sırasıyla neleri kontrol ettirmem gerekiyor?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Can Kalkan

Daha demin arabayı çaliştirmayi denediyimde çalışmadı göstergenin ordakı ışıklar vs.. hepsi yanıyor bu durumda akü yetmiyor olabilirmi çıt çıt diyip marş öyle kalıyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıt çıt diyorsa kutup başı kaçırıyor veya akü yetmiyordur...

Yorum bağlantısı
Ahmet Can Kalkan
Çıt çıt diyorsa kutup başı kaçırıyor veya akü yetmiyordur...

tamam abi yarın bi bakayım kutup başına olmadı akü alıcam değiştiricem birde kaçlık alayım aküyü

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tamam abi yarın bi bakayım kutup başına olmadı akü alıcam değiştiricem birde kaçlık alayım aküyü

60 amper alın...

Yorum bağlantısı
Ahmet Can Kalkan

Hocam mutlu akü aldım bugun 55 amper 60lık kutuya oturmaz dediler takmadık bizde pek fark olmazmış üstündeki akü zaten 43lük müş küçücük ;) şimdi taktık iyi hoş basıyo marş fakat dörtlüleri ve tavan lambalarını açınca dörtlü her çaliştiğinda tavan lambası gidip geliyor yani öle bariz bi şekilde değilde kipraşiyo normalmıdır bu yoksa başka bişeydenmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Voltajını bi ölçün bakalım..

Araç çalışırken oluyorsa normal değil...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Ayçiçek

Arkadaşlar komşumun 2000 1.6 ghia lpg li aracı var

Aracı Çalıştırmak için

1. Anahtar takılıyor.

2. Anahtar 2 konumuna alınıp lambaların test etme aşaması kontrol ediliyor.

3. Aracı çalıştırmak için 3. konumuna yani ateşleme konumuna getirmek istediğimizde gelmiyor sanki anahtar mekanik olarak kilitleniyor gibi.

kontagı kapatıp aynı şeyi denedigimizde araba çalışıyor. Sorun nerde olabilir

Ayrıca birkaç sorunu daha var onlar konu başlıgı ile ilgili olmadığı için buraya yazmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Arkadaşlar komşumun 2000 1.6 ghia lpg li aracı var

Aracı Çalıştırmak için

1. Anahtar takılıyor.

2. Anahtar 2 konumuna alınıp lambaların test etme aşaması kontrol ediliyor.

3. Aracı çalıştırmak için 3. konumuna yani ateşleme konumuna getirmek istediğimizde gelmiyor sanki anahtar mekanik olarak kilitleniyor gibi.

kontagı kapatıp aynı şeyi denedigimizde araba çalışıyor. Sorun nerde olabilir

Ayrıca birkaç sorunu daha var onlar konu başlıgı ile ilgili olmadığı için buraya yazmıyorum.

Her defasında 2.sefer denediğiniz zaman mı çalışıyor? Yoksa 2-3 kafasına göre mi takılıyor..Eğer öyleyse immo sorunu olabilir..Veya marş dinamosun da bir sorun vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...