İçeriğe Yönlendir

Balıkçı'nın Focus'u

Burak Balıkçı

Recommended Posts

Burak Balıkçı

Çok önceden beri aracımda istediğim değişiklikleri yapıp resimlerini foruma koymak istemiştim. Ama maalesef yaz sonuna ertelendi gibi bazı şeyler.

Angel Far + Xenon + Çıtalar, Etekler & Kapı Kollarını Boyatma + Cam Filmi

Eğer bu isteklerimi yerine getirebilirsem yeniden güncellerim bu sayfayı.

Buyrun şimdiki halinin görüntüleri:

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

-Far hariç olmak üzere çok şık bir araç.. Acilen far modofikasyonu gerekiyor..

-Sis farı çok yakışmış..

-Bu teybi direksiyondan kumanda edebiliyormusun..

-Araç kaç binde direksiyonun derisi bozulmamış gibi görünüyor.

-Beyaz focusa arka plakayı plakalık olmadan takınca çok yakışıyor.

-Ön alt ızgaranın yakından bi resmi varmı..

-Debriyaj ve fren pedallarının lastiklerini değiş, ayağın kayabilir..

Güzel Araç Güle güle kullan.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bu kasa 2001 den sonraki makyajlılardan daha dolu ve göze tok geliyor.Acaba neden?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kasa 2001 den sonraki makyajlılardan daha dolu ve göze tok geliyor.Acaba neden?

Çünkü daha dolu ve daha tok.. :D
Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Turgay Abi ahşap kaplama konsol aracın orjinal hali. Koyu maun renk kaplamadan 2000 model Focus'ların bazılarında var. Diğerlerinde renkler değişik. Bende ilk başta seninle ayn tepkiyi vermiştim ama alıştım, başka renkte kaplamalar görünce (gri hariç) bir garip geliyor.

Mehmet Abi teybi direksiyondan kumanda etmek istedim bu yüzdende direksiyon kumandası tuş takımlarının içlerine baktım. Ama 5 adet kablo var ve tek ana hat üzerinden sinyal veriliyor. Müzait olduğum bir zamanda her tuş için ayrı kablo çıkartıp teybin anakartına lehimleyeceğim.

Plaka içinse düşüncem; boya işlemini halledebilirsem APP plaka takacağım.

Pedal ve Paspaslar bu hafta sonuna değişecek. Şuankilerin yerine açık gri renkte paspaslar gelecek.

İşte ızgaraların resmi.

Gönderilen Resim

Bu arada aracın kilometresi 114bin küsür. Direksiyon simidi göze batmayacak şekilde erimeye başladı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ızgaranın bi genişi var mı ki.. (Alt taraftakinin)

Ben üst tarafı buldum aldım ama alt tarafı bulamadım..

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Bu ızgaranın bi genişi var mı ki.. (Alt taraftakinin)

Ben üst tarafı buldum aldım ama alt tarafı bulamadım..

Bu incelikte hem bu tip hemde sis farsız olan modeli var Mehmet Abi. Ama senin istediğin gibi, makyajlı kasa focuslarınkinin alt tampon yapısı farklı olduğu için geniş ızgaralı tipi mevcut değil. Ancak tamponu değiştirmek ve Erdem'in arabasındaki gibi ST ızgarası takmak gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Güzel araba Burak, güle güle kullan...

Ön byaz sinyaller çok soluk görünüyor, daha parlak olanı yok mudur acaba?

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Herkese teşekkür ederim. Gerçekten ilk fırsatlarımda yazdığım modları yapmaya çalışacağım.

Can, bu sinyaller 2 senelik ve içleri kararmaya başladıda geçiyor. Erdem'in dediği bir dükkan var orayı bulamadım ama kısmetse bir ara Erdem'ide sürüklerim peşimden gider alırım. :D

Fazla dikkat çekmiyor gerçi ama hiç yoktan turunculardan daha iyi duruyor beyaz arabada.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Geçen bir gri Focus'ta gördüm, yanda mondeo'nun kromlu sinyalleri önde de ona uygun ışıl ışıl sinyaller vardı... Etrafında dolandım arabanın ama sahibi yoktu ortalıkta....

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Burak Balıkçı

SON BOMBAM!.... Ayrıntıları sormayın... B)

Resimler cep telefonu ile çekildiği için biraz bulanık çıkmış, kusurabakmayın...

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ooo hayırlı olsun. Hem kullanışlı hem karizmatik olmuş. :) Yine söylüyorum; FARLAR BOZUOO!! :p

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Ooo hayırlı olsun. Hem kullanışlı hem karizmatik olmuş. :) Yine söylüyorum; FARLAR BOZUOO!! :p

Farlarım halen daha gelmedi Cihan. :agla:

Ben beyaz tabanlı angel istiyorum adamın elinde siyah tabanlı var....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Sorması ayıptır markası ve maliyeti ne oldu acaba? Yeni araba alınca takayı bi biçeyim ben de. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen bende bir kaç yere baktım ama Siyah tabanlı var.

550 lira istiyorlar..

Benim istediğim ise;

bu

Gönderilen Resim

yada buna benzer bişey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İçerden bi görüntü istesek ayrıntıya mı girmiş olacaz. Bide kaça maloldu, elektrikli mi manuel mi.?

Olurya kaşıntı falan tutar. :)

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Bu devirde manuel varmıydı yau??

Fiyatını bilmiyorum, çünkü ücret vermedim. :)

Özdemir Abi telefonum Samsung X-700

Benim istediğim far işte bu;

Siyah tabanlısı 500 YTL, beyazı 550 YTL+Kasko eklenti maliyeti.

Ama beyaz olanı adamın elinde kalmamış ve yeni partide daha gelmemiş.

En ucuz fiyatı burası verdi diye bukadar sabrediyorum. Gerçi geldiğinde de ben o parayı çoktan yemiş olurum ya o ayrı... :p

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bunun mercekli kısmını xenona çevirmek mümkünmüdür ki? Aynı markanın alamanyada benim araça için de ürettiği bir far var ama xenona çeviremedikçe 600-700 lira vermenin bi anlamı yok benim için. Tabi xenona da yine en azından 300 dolar verecez ama imkan meselesi... :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

xenona çevrilebiliniyor.. ama üzerindeki mercek ile değil, çünkü çok kalitesizmiş.. megane merceği uyuyormuş sanırım bunlara..

O hikayeyi biliyorum yau. Ama yeni bi megane merceği sağlam fiyata sahip. Çıkma Merso felan belki daha uygun olur ama o da buna uymaz galiba.
Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Onu bunu bilmemde o yukarıdaki farların LED leri pavyon gibi olmuş be...

Ben oraları boş bırakmayı düşünüyorum Mertol Abi, yada beyaz renkte led olabilir.

İyi günlerde kullanın cd hakkında bilgi verebilirmisin.

Onur Bey, bu teyp Amerikadaki bazı Focus'ların kullandığı teyp.

İnternetten "Blaupunkt CD-MP3" olarak araştırdığınzda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

xenona çevrilebiliniyor.. ama üzerindeki mercek ile değil, çünkü çok kalitesizmiş.. megane merceği uyuyormuş sanırım bunlara..

1 buçuk seneden beri siyah tabanlısını kullanan arkadaşım var ve hiç bir problemi yok farın. Orjinal şekilde Xenon montajı yapılabiliyor. Görüntü oluşumu gayet düzgün.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bu teyp Blaupunkt mp3 çalar.. da..

Buraak, RDS varmı bu teypte.. ?

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat, senin teybin parça numarasını söyleyebilirmisin bana.. (İlk fırsatın olduğunda. Arkasında yazar)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaş şu aşağıdakinin parça numarasını istiyorum..

Şöyle bi numara olacak; 3S4T-18C869-AE veya 3S4F-18C815-AG gibi..

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Burak Balıkçı

Eveeeet yeni bir değişiklik daha, farlarımı değiştirdim, far içi sinyaller ile tampon sinyalleri aynı anda yanıyor çok şekil oldu vallaha...

Modlarımda yavaş ilerliyorum biraz ama temiz olsun...

Farlar için Mertol, Sümer ve Ceyhun Ağabeyime, Teknik veri ve detaylı bilgiler için Mehmet Özyürek Ağabeyime, Far soketi için Ümraniye Volkswagen Rekor Otomotive veeeee montajında çok büyük destek veren Emin Ustama çok teşekkür ediyorum. :clapping:

Far soketinin parça numarası : 1J0973735 (Tekli fiyatı KDV dahil 15 YTL)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burak, Aynı benim arabanın eski haline benzemiş.. :clapping:

Ama çok güzel olmuş.. Çok yakışmış.. Artık yoluda görebiliyorsundur sen.. Güle güle kullan..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...