İçeriğe Yönlendir

Focus I'e Xenon, Mercekli Far Ve Angel Eye

Can Karacaer

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
aracım 2003 focus tdci . şimdi netten xenon görünümlü farlardan almak istiyorum ampul çeşidim nedir bilen varmı??

osrammı önerirsiniz philipsmi ??

Ne almak istediğinizi tam anlamadım...

Aracınızın mevcut ampulleri kısalar H7 Uzunlar H1

Yeni bir far alacaksanız.. Bunlar değişecektir..

Yorum bağlantısı
Yunus Gülşen

hay allah, forumu yanlış kullandığım ve moderatörlerin canını sıktığım için üzgünüm :)

yanlız arama kısmı pek verimli sonuç vermiyor :p

neyse sonuç: ürünler çakmaymış :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ürünlerin hepsi çakma, philips ların fiyatıda 650ytl civarına bulabilirsiniz.

Çakma Philips tıklayın :lol2:

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca

2005 makyajlı kasa F1 ime angel far ve xenon uygulaması yapmak istiyorum. Değerli arkadaşların ve üstatların bu konudaki fikirlerini almak istiyorum.

1- Angel farda sizce marka ne olmalı? (Mercek değişimi gerekli mi ya da merceği değiştirmeme gerek kalmayan bir marka olması tercihimdir)

2- Xenon kit olarak hangi marka olmalı? Kaç K olmalı? (buz mavisi tonunda olsun istiyorum)

3- Mümkünse toplamda 650-700 civarını geçmesin

:):) çok şey mi istedim acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok şey istemedin...

Bence FK olmalı...

FK bile olsa merceği değişmeli..

M-tec olabilir.. 6000 kelvini geçmemeli..

(Para işine karışmam)

Dipnot:

Bunları yapmaya karar verirsen farı hiç kullanmadan ve xenon kit almadan önce merceği değiş ondan sonra yeni merceğe göre kit al...

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca

Peki mercek ne marka olmalı? Fk ya uyabilen bir mercek olarak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uyum konusuna bişey diyemem.. Ama uydurulmalı..

Hella bi-xenon (D2S) veya Valeo (D2S)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Özgür Atar

Arkadaşlar Ak Güvercinime xenon far taktırmaya karar verdim.Yardımlarınızı bekliyorum....

Arkadaşlar focus-I serisine xenon far uygulaması yaptıran var mı?

Hangi markanın fiyat-performansı yüksek?

İstanbul'da bu işi yapan kaliteli bir oto elektrikçi var mıdır?

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Eğer kaliteli bir kit(mtec, philips..) düşünüyorsanız bahçelievlerde erad tuning var, yardımcı olurlar..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Fiyatları tam bilmiyorum ancak 350-400 YTL civarıdır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
H4 fara xenon olmaz....

+ en iyisi osram night breaker halojen ampul

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Arıcı

Arkadaşlar Focusuma xenon far taktırmıştım. Kısalar xenon ama uzunlar sarı ışıklı orjinal lambası. Farlar yanarken sellektör veya direk uzunları yaktığımda sarılı mavili garip bir görüntü oluşuyor. Uzunları xenon gibi mavi ışık veren (dışı mavi boyalılardan değil) bir ampulle değiştirebilirmiyim? Böyle bir ampul var mı? Varsa markası modeli nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arıcı
Arkadaşlar Focusuma xenon far taktırmıştım. Kısalar xenon ama uzunlar sarı ışıklı orjinal lambası. Farlar yanarken sellektör veya direk uzunları yaktığımda sarılı mavili garip bir görüntü oluşuyor. Uzunları xenon gibi mavi ışık veren (dışı mavi boyalılardan değil) bir ampulle değiştirebilirmiyim? Böyle bir ampul var mı? Varsa markası modeli nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sağolasım Mehmet Abi. Aslında bu xenonları taktırdığıma çok pişmanım. Geçen hafta Trabzondan dönerken aşırı bir yağmura takıldım. Öyle ki silecek falan yetişmiyordu. Ben yağmurun şiddetinden yolun zor göründüğünü düşündüm. Yalnız bir süre sonra yağmurun şiddeti azaldı. Yolu falan görmek ne mümkün. Far yüksekliğini çeşitli seviyelerde denedim. Ama hiçbişey değişmedi. Yol aydınlanacağı yerde sanki gökyüzü aydınlanıyor hissi verdi bana, 500-600m ötedeki yol üstü tabelalar aydınlanıyordu.Uzunlarda yol aydınlanıyor, kısa(xenon) görüntü rezalet. Baya bir sıkıntılı yolculuktu. Ordu'ya girdim yağmur falan yoktu yerler kuru ve bizim xenonlar gayet düzgün aydınlatma sağlıyorlardı. Anlamadım ıslak ve yağmurlu hava şartlarında böyle bir sıkıntı olabilir mi? Bi de yola çıkmadan far ayarı yapılmıştı serviste.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4300K üstü her renk görüş performansı açısından kötüdür...

4300'ü geçtikçe (6000K,, 8000K) görüş kötüleşir...

Zaten kötü hava şartlarına göre yapılmış yada bu şartlarda performans sağlayabilen bir ampul yoktur...

Yaşadığın durum normal ve beklenen bir durum..

Bu şartlarda ampullerin halojen olsa idi, görüşün çok daha iyi olurdu...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sis farı yok mu aracınızda? Yoksa taktırın... Zaten AB normları gereği xenon olan araçlarda sis farı olmalı. Tabii ki halojen olmalı...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mete Gürer
Sağolasım Mehmet Abi. Aslında bu xenonları taktırdığıma çok pişmanım. Geçen hafta Trabzondan dönerken aşırı bir yağmura takıldım. Öyle ki silecek falan yetişmiyordu. Ben yağmurun şiddetinden yolun zor göründüğünü düşündüm. Yalnız bir süre sonra yağmurun şiddeti azaldı. Yolu falan görmek ne mümkün. Far yüksekliğini çeşitli seviyelerde denedim. Ama hiçbişey değişmedi. Yol aydınlanacağı yerde sanki gökyüzü aydınlanıyor hissi verdi bana, 500-600m ötedeki yol üstü tabelalar aydınlanıyordu.Uzunlarda yol aydınlanıyor, kısa(xenon) görüntü rezalet. Baya bir sıkıntılı yolculuktu. Ordu'ya girdim yağmur falan yoktu yerler kuru ve bizim xenonlar gayet düzgün aydınlatma sağlıyorlardı. Anlamadım ıslak ve yağmurlu hava şartlarında böyle bir sıkıntı olabilir mi? Bi de yola çıkmadan far ayarı yapılmıştı serviste.

Hüseyin Bey,

Yağmurlu havada görüş sorunu yaşadığınız XENON takılı olan farlarınıza XENON takmadan önce mercek takıldı mı? Yoksa direkt H7 ampül'ü değiştirip XENON'mu taktınız ?

Sormamın sebebi: eğer farınızda mercek yoksa kanaatimce XENON ışığı merceksiz olduğu için aşırı dercede etrafa saçıldığı için görüşünüzün bozulduğunu düşünmemdir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Hüseyin Bey,

Yağmurlu havada görüş sorunu yaşadığınız XENON takılı olan farlarınıza XENON takmadan önce mercek takıldı mı? Yoksa direkt H7 ampül'ü değiştirip XENON'mu taktınız ?

Sormamın sebebi: eğer farınızda mercek yoksa kanaatimce XENON ışığı merceksiz olduğu için aşırı dercede etrafa saçıldığı için görüşünüzün bozulduğunu düşünmemdir.

Yağışlı havada aydınlatma sorunu yaşanması farın mercekli ya da merceksiz olmasından çok ışığın rengi (kelvin) ile alakalı bir şey. Kötü hava aydınlatmasına düzgün bir çözüm hala üretilebilmiş değil, mercekli de olsa benzeri yaşanırdı. Düşük kelvin ile biraz daha az yaşanırdı hepsi bu.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

bu aralar xenonlanmak istiyor bizim araba ama korkuyor çok küfür işitir diye acaba bizim fara mercek takılsa tek mercekle hem uzun hem kısa kullanılabilinir mi h4 xenonda verimli olur mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu olmaz... Yani mümkün değildir demek yanlış olur ama.. Yapılması gereken makyajlı focus farı takmaktır..

Ben yapmıştım...

Burak Balıkçı'da, size uygulamalı örnekli fikir verecektir... O'da farlarına yeni mercek taktı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...